Web Sitemizi Beğendinizmi
0
0
0
Oy kullandığınız için teşekkürler.
Web Sitemizi Beğendinizmi
Toplam 0 Oy Kullanıldı
Çarşamba, 16 Ekim 2019
.
24
Muş
.
chevron_left chevron_right
MUŞ

Doğal Süte Talep Artıyor

Tamamen organik, hiçbir katkı maddesi içermeyen ve faydaları saymakla bitmeyen doğal süt, hazır süte oranla vatandaşlar tarafından daha fazla ilgi görüyor.

7 Toplam Gösterim
Doğal Süte Talep Artıyor

 

Hiçbir katkı maddesi içermeyen ve faydaları saymakla bitmeyen organik doğal süt, hazır süte oranla vatandaşlar tarafından daha fazla talep görüyor.

İlimizde süt ve süt ürünleri satışıyla ilgilenen Fatih Erol, faydaları saymakla bitmeyen doğal süte vatandaşların ilgisinin büyük olduğunu belirterek, büyüme döneminde olan çocukların kemik sağlığı için süt ve süt ürünü tüketiminin çok önemli olduğuna dikkat çekti. Yetişkinler için ise özellikle cilt sağlığı başta olmak üzere, birçok faydası olduğunu dile getiren Erol, marketlerde satılan sütün kaynağının bilinmemesinden ötürü vatandaşların doğal süte yöneldiğini ifade etti. Doğal süt satışı noktasında, vatandaşların taleplerine yetişebilmek adına çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, “Özellikle süt satıyorum. Daha önce de bu işi yapıyordum, bir müddet ara verdim ama tekrardan bu işi yapmaya başladım. Burada sattığımız sütler özellikle doğal olunca, halk içinde çok büyük ilgi görüyor. Vatandaşlar gidip de marketten hazır fabrika sütü alacağına gelip buradan doğal süt alıyor. Buradan sattığımız sütleri her gün gidip çiftliklerden alıp getiriyoruz vatandaşlarda bunu bildiği için özellikle gelip buradan alıyorlar. Burada sattığımız sütler tümüyle organik hiçbir şekilde içinde hiçbir katkı maddesi yok” diye konuştu.

Yaptığı açıklamasında, uyarı ve tavsiyelere yer veren Erol, “Aslında vatandaşı buraya çeken de bu sütün doğal olması. Vatandaş bazen gelip burada aldığı sütü götürüp kaynatıp hazır içebiliyor ya da direkt götürüp yoğurt haline getirip de tükete biliyor. Biz burada kısacası çiftliği ve hayvanları vatandaşların ayağına getiriyoruz. Halk gidip çiftliklerden süt almak yerine gelip direkt bizden alabiliyorlar hal böyle olunca çok iyi tepkiler alıyoruz. Bizim burada sattığımız sütler hem doğal hem de taze olduğu için vatandaşlar tarafından tercih ediliyor. Sattığımız sütlerin nerden geldiğini bilmeleri de milleti bu ürünlerimizi almaya yönlendiriyor. Burada sadece süt satmıyorum, elimden geldiğince organik gıdalar satmaya çalışıyorum. Sütle birlikte yoğurt ve yumurta da satıyorum dediğim gibi alınan sütün doğa ve taze olması süt ürününün satışı üzerinde çok etkili oluyor. Buradan özellikle süt tüketenlere söylüyorum ne tükettiğinizi bilin. Tükettiğiniz sütün taze olmasına dikkat edin ve buradan alındıktan sonra iyi kaynamasına dikkat edin” şeklinde konuştu.

 

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE