Web Sitemizi Beğendinizmi
0
0
0
Oy kullandığınız için teşekkürler.
Web Sitemizi Beğendinizmi
Toplam 0 Oy Kullanıldı
Çarşamba, 16 Ekim 2019
.
24
Muş
.
chevron_left chevron_right
MUŞ

Muş´tan 1 TIR Un Gönderilecek

Muş´tan Suriye´nin İdlip şehrine bir TIR un göndermek amacıyla Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) ile İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Muş Şubesi arasında, “1 Ekmek 1 Lira” protokolü imzalandı.

4 Toplam Gösterim
Muş´tan 1 TIR Un Gönderilecek

 

 

 

Muş´tan Suriye´nin İdlip şehrine bir TIR un göndermek amacıyla Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) ile İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Muş Şubesi arasında, dün “1 Ekmek 1 Lira” protokolü için imzalar atıldı.

İmzalanan “1 Ekmek 1 Lira” protokolü hakkında açıklamalarda bulunan Memur-Sen Muş Şube Başkanı Mahir Barışan, "Suriye´deki savaş, vahim bir insani krize sebep oldu. Kimyasal silahlar ve bombalar hiç çekinmeden kullanıldı. Kadim şehirler yerle bir edildi; 500 binden fazla insan hayatını kaybetti. 5 milyondan fazla insan başka ülkelere sığındı. Halen 13.5 milyon kişi insani yardıma ihtiyaç duyuyor. 2.8 milyon kişi savaştan dolayı engelli olarak yaşıyor. Çatışmalardan kaçan binlerce insanın sığınağı olan mülteci kamplarında zor günler yaşanıyor. Bölgeye yönelik tehditler sürerken, beslenme ve barınma sorunları giderek artıyor. Suriye halkı desteğinizi bekliyor. Tehditlerin artması, gıda sıkıntısı ve hastalıklar yüz binlerce kişinin yeniden yollara düşmesine sebep olabilir.

Suriye´de 5 milyon kişi evini terk etmek zorunda kaldı. Reform talepleriyle başlayıp uluslararası güçlerin müdahalesi sonrasında küresel hesaplaşma arenasına dönüşen Suriye´de insani bedel giderek büyüyor. Şimdiye kadar 500 bin kişinin hayatını kaybettiği savaşta 2 milyon kişi sakat kaldı, 5 milyon kişi de evini terk etti. Şimdi İdlib´de yaşayan 3 milyon kişi yeni bir krizle karşı karşıya. Günlük gıda ihtiyacını bile karşılamakta güçlük çeken çoğu mülteci aile başta hijyen, gıda, un ve çadır olmak üzere temel yaşam malzemelerine ihtiyaç duyuyor. Suriye´deki çalışmalarını 10 koordinasyon merkeziyle sürdüren İHH´nın, kurduğu 6 konteynır kent ve 27 çadır kentte 150 binden fazla insan yaşıyor. 61 fırın, 30 mutfak ile mültecilere yemek hizmeti de veren İHH, 2012 ile 2018 yılları arasında Suriyeli mültecilere 360.605.013 Dolar tutarında yardım ulaştırdı.

İmzaladığımız bu protokol ile Muş´tan İdlip´te ki kardeşlerimiz için 1 tır un göndermek amacıyla 1 Ekmek 1 Lira kampanyasını başlatmış bulunuyoruz. Toplanacak bağışlar ile alınacak unlar İHH İnsani Yardım Vakfı Reyhanlı ofisinde ki fırınlara teslim edilecek ve Suriye içinde ki kamplarda ekmek olarak dağıtılacaktır” diye konuştu.

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE