Web Sitemizi Beğendinizmi
0
0
0
Oy kullandığınız için teşekkürler.
Web Sitemizi Beğendinizmi
Toplam 0 Oy Kullanıldı
Çarşamba, 16 Ekim 2019
.
24
Muş
.
chevron_left chevron_right
MUŞ

Özel Çocuklara, “Çocuk Hakları” Semineri

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesindeki koruma ve bakım altındaki çocuklara yönelik, uzman personeller tarafından düzenlenen “Çocuk Hakları” konulu seminer ile eğitim verildi.

3 Toplam Gösterim
Özel Çocuklara, “Çocuk Hakları” Semineri

 

 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koruma ve bakım altındaki çocuklara yönelik, uzman personeller tarafından “Çocuk Hakları” konulu eğitim semineri düzenlendi.

Çocukların yoğun katılım gösterdiği seminer çerçevesinde, uzman personeller çeşitli bilgilendirmelerde bulundular. Çocuk Hakları üzerine bilgiler paylaşan personeller, çocuklar tarafından dikkatle dinlenildi.

Gerçekleştirilen seminer programı ile ilgili açıklamalarda bulunan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdulbari Aksoy, “Müdürlüğümüz personelleri tarafından çocuklarımıza "Dünya Çocuk Hakları Günü" münasebetiyle çocukların hakları konulu seminer verildi. Daha bilinçli bir gelecek için daha bilinçli çocuklar yetiştireceğiz. Çocuk Hakları, kanunen ve ahlaki olarak dünya üzerindeki tüm çocukların doğuştan sahip olduğu eğitim, sağlık, barınma, fiziksel, psikolojik veya cinsel sömürüye karşı korunma gibi hakların hepsini birlikte kullanılan evrensel kavramdır. Bu hakları elde etmek için hiçbir şeye gerek yoktur. Bu haklar sadece ve sadece çocuk olması nedeniyle sahip olunan haklardır. Çocuk Hakları Sözleşmesine göre dünyadaki bütün çocuklar şunları öğrenebilir. Çocukların kişiliklerini ve yeteneklerini geliştirmek. İnsan haklarını öğrenmek, ana-babasına, kültürel kimliğine dil ve değerlerine kendi ulusal değerlerine ve başkalarının değerlerine saygıyı öğrenmek anlayışı, barışı, hoşgörüyü, eşitliği, özgün bireyler ve özgün bir toplum olmayı ve sorumlu olmayı öğrenmek, Doğal çevreye saygılı olmayı öğrenmektir” diye konuştu.

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE